Łuk Karpat 2015

Jak wytrwać codzienną wędrówkę z ciężkim plecakiem i sobą nawzajem dzień w dzień przez kilka miesięcy? Czy stereotypy o Rumunii są prawdziwe?
Czy kraj, w którym trwa wojna, może być bezpieczny?
Ile wolności dają polskie góry?

8 maja 2015 roku rozpoczęliśmy wędrówkę przez łańcuch Karpat. Przeszliśmy trasę wiodącą ponad 2000 kilometrów przez wiele pasm górskich Rumunii, Ukrainy, Polski i Słowacji.

Stanęliśmy na królu Karpat – Gerlachu 2654 m n.p.m. i pozostałych najwyższych szczytach państw, które przemierzaliśmy: Moldoveanu 2544 m n.p.n., Hoverlii 2061 m n.p.m. i Rysach 2503 m n.p.m. Waga naszych plecaków sięgała 20 kg w zależności od ilości żywności i sprzętu.

Na naszym szlaku trafiliśmy na wspaniałych ludzi, którzy bezinteresownie pomagali nam w dotarciu do celu. Dzięki relacjom naszych zmagań na bieżąco, dzieleniem się trudami z najbliższymi, ale również i nieznanymi osobami mieliśmy poczucie wsparcia. Mimo przygód i wypadków, które nam obojgu przydarzyły się w drodze, szczęśliwie, dotarliśmy do celu naszej wędrówki 31 sierpnia. Po 116 dniach, kończymy pieszą wyprawę przez Karpaty, stając nad Dunajem w Bratysławie.

Fogarasze, Rumunia

Głód na szlaku to codzienność

Góry Kelimeny w Rumunii

Moldoveanu – najwyższy szczyt Rumunii

Pasmo Bucegi góruje nad miasteczkami w dolinie

Widok na pasmo Godeanu