1a-min

Sławomir Sanocki

Urodziłem się w Jaśle, mieście położonym w rejonie Magurskiego Parku Narodowego. Ze względu na bliskość gór moja przygoda z górskim szlakiem zaczęła się w szkole podstawowej, gdzie najczęstszym kierunkiem wycieczek był Beskid Niski. W szkole średniej, jak i później, na studiach, organizowałem wyjazdy głównie w Beskidy i Tatry, kompletując przy tym Koronę Gór Polski. Moje wyprawy z czasem stały się coraz dłuższe i bardziej wymagające. W 2014 roku przeszedłem najdłuższy trakt górski w Polsce – Główny Szlak Beskidzki, o długości 496 kilometrów, a w 2015 roku cały łańcuch Karpat. Wyprawa przebiegała przez terytoria czterech państw (Rumunii, Ukrainy, Polski, Słowacji) na dystansie ponad 2000 kilometrów. Pomimo mojego poważnego wypadku w górach Godeanu w Rumunii, po 116 dniach dotarliśmy do mety naszej wędrówki.

2a-min

Weronika Łukaszewska

Pochodzę z Gniezna, gdzie od najmłodszych lat aktywnie spędzałam czas, najchętniej na łonie natury. Pasję do sportu przekazali mi rodzice, z którymi spędzaliśmy czas jeżdżąc na rowerach, na łyżwach, konno, czy żeglując. Przygoda z górami zaczęła się po przeprowadzce do Krakowa na studia. Tęsknota za naturą i bliskość gór sprawiły, że zaczęłam poznawać lepiej Beskidy i Tatry. Połączenie zaangażowania sportowego i miłości do gór sprawiło, że zaczęłam realizować górskie długodystansowe szlaki piesze. Główny Szlak Beskidzki – najdłuższy szlak górski w Polsce, pokonałam w 2014 roku, zdobywając diamentową odznakę PTTK GOT. Rok później jako druga kobieta przeszłam cały łańcuch Karpat, przemierzając szlaki czterech krajów, na dystansie ponad 2000 kilometrów.

Poza pasją wędrowania szlakami, moim ulubionym środkiem podróżowania jest autostop, którym przemierzyłam Polskę, Czechy, Słowację, Węgry i Rumunię.